معاون منابع انسانی دادگستری کل استان البرز از برگزاری دوره های آموزشی ویژه "میانجیان صالح "برای ائمه جمعه و جماعات سطح استان البرز خبر داد.

معاون منابع انسانی و دبیر شورای تحول قضایی دادگستری کل استان البرز در نخستین همایش "روحانیون؛میانجیان صالح" که به همت معاونت فرهنگی و با همکاری اداره کل تبلیغات اسلامی البرز  که در تاریخ 98/09/23 برگزار شد،به تببین سیاست های طرح تحول قضایی و چارچوب قوانین جدید در طرح "هر مسجد یک حقوقدان" پرداخت.

دکتر حسین اعظمی چهاربرج ضمن قدردانی از حضور ائمه جمعه و جماعت که نخستین گام های همکاری با دادگستری کل استان البرز در جهت ارتقای سطح آگاهی حقوقی مردم و افزایش رضایت جامعه با محور قرار دادن مساجد محل را برداشته اند،این طرح را آغاز ترسیم افق جدید در حوزه قانون و قانونگرایی جامعه عنوان کرد.

وی ضمن اعلام این خبر که البرز در اجرای طرح"هر مسجد یک حقوقدان"  در قالب طرح تحول قضایی به عنوان استان پایلوت در نظر گرفته شده است ، این امر را مرهون تعدد فرهنگ های متنوع و وجود اقوام مختلف در البرز قلمداد کرد و اظهار داشت:با تنفیذ اجرای برنامه های تحول قضایی از سوی آیت الله رئیسی ،استان البرز پیشانی سایر استانها محسوب می شود که این امر وظیفه مارا سنگین تر از پیش خواهد کرد.

دبیر شورای  تحول قضایی دادگستری استان البرز که در جمع ائمه جمعه و جماعت البرز سخن می گفت با اعلام این مهم که در فاز اول اجرای این طرح 30 مسجد شرکت خواهند کرد،یادآور شد:در حوزه تعامل با روحانیت اولین اقدام ساختاری، استفاده از ظرفیت ارزشمند معنوی مسجد به عنوان شعبه ای از دادگستری است تا علاوه بر اینکه همکاران قضایی در کنار اعزه روحانیت به رفع مشکلات مردم می پردازند،با طرح اختلافات حقوقی اهالی محل ،قبل از ورود به مراجع دادگستری،در مساجد مشورت های حقوقی انجام پذیرد .

در نهایت معاون منابع انسانی دادگستری کل استان البرز از پیش بینی دوره های آموزش عمومی برای روحانیون به عنوان "میانجیان صالح "به منظور ایجاد صلح و سازش و نیز انتشار بروشورهایی برای ارتقای سطح آگاهی های حقوقی عامه مردم و ارائه آن در مساجد خبر داد.design by:hamyarevakil