آیین تودیع و معارفه معاون منابع انسانی دادگستری کل استان البرز با حضور مسئولان قضایی و اداری برگزار شد.


در مراسمی که در سالن شهدای قوه قضائیه دادگستری کل استان البرز برگزار شد از زحمات مهدی سهرابی درخشان تقدیر و دکتر حسین اعظمی چهاربرج به عنوان معاون منابع انسانی دادگستری کل استان البرز معرفی شد.
در این آیین مهدی سهرابی درخشان با بیان گزارش اجمالی از خدمات انجام شده در طول سه سال خدمت خود در دادگستری البرز در سمت معاون‌منابع انسانی پرداخت و گفت: تدوین شیوه‌نامه داخلی، انتصاب و ارتقاء شغلی کارکنان اداری؛ طراحی، تدوین و بهره‌برداری از پورتال معاونت منابع انسانی؛ تهیه و تدوین پروپوزال طرح سلامت، کسب عنوان برتر آموزش کارکنان اداری در سال ۹۷ بخشی از اقدامات انجام شده در معاونت منابع انسانی دادگستری کل البرز بوده است..
سهرابی درخشان در ادامه گزارش خود به برگزاری نشست‌های قضایی، برگزاری دوره‌های آموزش قضایی با حضور اساتید فرهیخته، انتشار کتاب سلسله مباحث قضایی و فصلنامه تخصصی "نگاه عدالت البرز" پرداخت.
وی با بیان اینکه کار تیمی و تعامل پرسنل معاونت منابع انسانی سبب هم‌افزایی و پیشبرد کارها شد، برای همکاران دادگستری کل استان البرز توفیق آرزو کرد.
دکتر حسین اعظمی چهاربرج معاون منابع انسانی دادگستری کل استان البرز نیز در این آیین با تقدیر از حسن اعتماد دکتر فاضلی هریکندی در سپردن این سمت به وی اظهار داشت: وظیفه اصلی مدیریت منابع انسانی پشتیبانی از کارکنان است که این امر با تکریم و تقدیر از کارکنان در جهت افزایش انگیزه انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه تا رابطه عاطفی و معنوی لازم بین افراد ایجاد نشود، کارها به خوبی پیش نمی‌رود، گفت: این کرامت نه تنها خاص پرسنل که شامل خانواده‌ آنان نیز می‌شود و تلاش داریم این احترام و کرامت توصیه شده در دین مبین اسلام به قضات را احیاء کنیم.
وی دومین راهبرد مهم در حوزه منابع نیروی انسانی دادگستری استان البرز را تعمیم عدالت در انتخاب و انتصاب افراد در جایگاههای مختلف اداری دانست و اظهار داشت: اگر این امر بر اساس معیارهای عینی انجام شود، بی‌عدالتی انجام نخواهد گرفت.
معاون منابع نیروی انسانی دادگستری استان البرز تکریم و صیانت کارمندان را دو بال به اوج رساندن یک سازمان تلقی کرد و اظهار داشت: تکریم و صیانت از کادر اداری دادگستری استان البرز و بسترسازی جهت ارتقای شغلی آنان یکی از اولویت‌های این معاونت خواهد بود.
حسین اعظمی چهاربرج اجرای این راهبردها را با اجرای سه طرح تحول اداری، تحول قضایی بومی استان و برنامه‌های عملیاتی منابع انسانی امکان پذیر دانست و خاطرنشان کرد: طی بازدیدهای مختلفی که طی این سالها از 31 استان داشته‌ام به نقایص و مزایای زیادی پی برده‌ام که با بومی سازی بسیاری از این تجربیات مثبت در البرز می‌توان بسیاری از مشکلات را در این زمینه برطرف کرد.
وی دومین وظیفه مدیریت منابع انسانی را آموزش پرسنل دانست و گفت: البرز از نظر آموزش منابع انسانی در نقطه بحرانی قرار دارد و لازم است با حمایت قوه قضائیه و تلاش و پیگیری‌های لازم وضعیت کادر اداری بهبود یابد.
معاون منابع نیروی انسانی دادگستری استان البرز در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به کمبود قضات با سابقه در البرز خاطرنشان کرد: شاید بتوان با فراخوانی برای جذب قضات باتجربه تلاش کرد این کمبود نیز با حضور آنان جبران شود.
وی همچنین از تشکیل دوره های آکادمیک منجر به دریافت مدرک با همکاری دانشگاه علوم قضائی در آینده خبر داد و گفت: فقط آموزش تخصصی مد نظر ما نیست و تلاش داریم دوره‌های عمومی شامل روانشاسی، مشاوره و .. برای خانواده پرسنل دادگستری البرز برگزار کنیم و در این راه حتی به درخواست خانواده‌ها می‌توانیم دوره‌های جدید و بر اساس ذوق و نیاز آنان تدوین و برگزار کنیم.design by:hamyarevakil